KPSS SINAVI SONUÇLARI

August 14, 2008

MEB, 2008 -2 KPSS ALAN BAZINDA SIRA ÖĞRENME FORMU’NU AÇIKLADI

Filed under: Kpss Bilgi — hurriyetilan @ 9:30 am

Milli Eğitim Bakanlığı, 2008-2 öğretmen atamaları için Alan Bazında Sıra Öğrenme Formu’nu yayınladı. Formda, sıralama sonuçlarını etkileyecek faktörlere yer verilirken, atamalarla ilgili bilgilendirme yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü 2008-2 KPSS Alan Bazında Sıra Öğrenme Formu’nu açıkladı. Form, Personel Genel Müdürlüğü’nün “personel.meb.gov.tr” adresinde yayınlandı. Formda, sıralamada 2007 ve 2008 yıllarında KPSS‘ye giren adayların sadece KPSSP10 puan türünün esas alındığı belirtilirken söz konusu yıllarda 1 den fazla KPSSP10 türünde puana sahip adayların sadece yüksek olan puanlarının sıralamaya alındığı bildirildi. Önceki atama dönemlerinde kadrolu olarak ataması gerçekleştirilen adayların almış oldukları puanlar ise sıralamaya alınmadı.Formda, ara sınıfta girilen KPSS sonuçlarının geçersiz sayıldığı belirtilirken, bu durumdaki adayların almış oldukları puanların sıralama sonucunu etkileyeceği bildirildi. Son sınıfta KPSS‘ye girip mezun olamayan adayların almış oldukları puanlar da sıralama sonucunu etkileyecek.

-SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN TEKRAR SÖZLEŞMELİ ATANAMIYOR-

Forma göre, halen sözleşmeli öğretmen olarak çalışmakta olanların tekrar sözleşmeli tercih etme hakları bulunmuyor. 2008-2 atama dönemine ait sıralamalar, ÖSYM tarafından yapılacak sınav sonucu açıklanıncaya kadar geçerli olup dönem içinde yapılacak atamalar ait sayısal veriler sıra öğrenme formuna yansıtılmayacak. Formda, yıllarda birden fazla KPSS‘ ye girmiş adayların, KPSSP10 türünden aldıkları puanların en yüksek olanı sıralamada yer aldığına işaret edilirken, “Ancak önceki başvuru döneminde 4. maddedeki husustan dolayı puanında düzeltme yapılan adaylar, yeni sıralamada düşük puanlarıyla bulunmaktadır. Bu durum düzeltme yapılan iki puan aralığındaki adayları sıralamada yukarı yükseltecektir. Ayrıca ÖSYM‘ye KPSS sonuçlarında almış oldukları puanın hatalı olduğu şikayetiyle başvuruda bulunup, yine ÖSYM tarafında yapılan inceleme sonucu puanları düzeltilen adayların, Bakanlığımıza ulaştırılan yeni “Sınav Sonuç Belgesi’ doğrultusunda Bakanlığımız kayıtlarında da puanlarında düzeltme işlemi yapılmaktadır. Bu durum ise düzeltme yapılan iki puan aralığındaki adayları sıralamada aşağı düşürecektir” denildi. . Formda, ÖSYM‘ye yapılan KPSS başvurularında, mezuniyet bilgisi için ayrılan alanda hata yapıldığına dikkat çekilirken, “Bu duruma göre adayların beyan ettiği öğrenim bilgileri ışığında alan bazında yüzde 100 doğru bir sıralamanın yapılmasının mümkün olamayacağı açıktır” denildi. (Mixeriso)

Leave a Comment »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: