KPSS SINAVI SONUÇLARI

July 4, 2008

KPSS’de Hangi Konulardan Soru Sorulacak?

Filed under: Sınav İçeriği — hurriyetilan @ 5:35 pm
Tags: ,

adaylar2Memurlar.net forumu KPSS kategorilerinde yaptığımız gözlemlere göre, bu yıl ilk kez KPSS’ye girecek olan bazı adaylar, KPSS’de hangi konulardan soru sorulacağını henüz bilmemektedir. Oysaki bu konuda yapılmış resmi bir belirleme bulunmaktadır. Sözkonusu bu belirleme 13 nisan 2003 tarihinde sitemizde yayımlanmış ve bugüne kadar değişmemiş ve aynen uygulanmıştır. Devamı için başlığa tıklayınız.
KPSS, Genel yetenek, genel kültür, eğitim bilimleri ve A grubu olmak üzere dörde ayrılmaktadır.Müfettiş, uzman, kontrolör yardımcısı gibi kadrolara başvurmayacak olan lisans mezunu adayların sadece genel yetenek ve genel kültür testisini alması yeterlidir. Diğer taraftan her lisans mezunu da Müfettiş, uzman, kontrolör yardımcısı gibi kadrolara başvuramamaktadır. Genel olarak İİBF ve SBF mezunları ile bazı mühendislik mezunları bu gibi kadrolara başvurabilmektedir. Bu konuda deha detaylı bilgi için 2005 yılında yayımladğımız şu habere bakılabilir.

2003 yılında yayımlamış olduğumuz ve bugüne kadar değişmediği gibi aynen uygulanan sınav konularının gösterir tablo için tıklayınız.

Leave a Comment »

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

%d bloggers like this: